При виборі книг для дітей необхідно контролювати їх відповідність кільком вимогам.

Основним параметром вибору дитячої літератури беззаперечно є зміст такого твору.  Враховуючи, що на протязі перших років життя дитина вчиться контактувати із зовнішнім світом, приклади поведінки книжкових героїв справлятимуть неабиякий вплив на її майбутню поведінку.

Твори для дітей не повинні містити сцен жорстокості або насильства. Зміст повинен бути викладений доступною мовою, щоб маленький читач міг зрозуміти, про що йдеться у казці.

Необхідно уникати казок, дії героїв яких явно позбавлені логіки, так як подібні твори спонукатимуть малюка до немотивованих вчинків.  

Фактично однаковим за важливістю є художнє оформлення твору. Справа у тому, що дитина, розглядаючи малюнки, часто створює власну історію, яка може суттєво відрізнятись від викладеного у книзі. при непродуманому оформленні у дитини може формуватися негативне враження про книгу, що може спричинити втрату інтересу до читання.

Тому під час вибору літератури для дітей необхідно звертати увагу як на зміст твору, так і на стиль його художнього оформлення.